Get Adobe Flash player

Prichádza Sound Ministers

Fanúšikovia synth-popu a elektronickej hudby sa opäť budú môžu tešiť na „black celebrations“, alebo ak chcete – hudbu v štýle Depeche Mode – v podaní slovenskej kapely. Nostalgické spomienky na Monte Rosu a hity ako „Obyčajné manekýnky“, alebo „Zlomené krídlo“ by malo nahradiť zoskupenie okolo frontmana kapely Petra Zemana.Práve on okúsil kedysi ako 16-ročný študent konzervatória atmosféru krstu doteraz jediného synth-popového albumu na Slovensku spomínanej kapely Monte Rosa.

Písal sa rok 1990 a jeho vtedajšia skupina Exhibic – Synchron bola predkapelou Monte Rosy na koncertoch pri príležitosti krstu prvého albumu. „Mal som 16, netušil som čo sa deje… Náš manažér mal v ruke magnetofónovú pásku s nahrávkou mojich skladieb. Zavolal mi, že skladby sú výborné a chlapci s Monte Rosy nás chcú na svoje koncerty. Dokonca nám pomáhali aranžovať skladby, nemali sme ani poriadne nástroje. O dva týždne sme naozaj koncertovali“, spomína na svoje začiatky Peter Zeman.

Neskôr kapela odohrala niekoľko vystúpení v rámci spoločných a sólových koncertov. Rozlet pribrzdili študijné povinnosti a odchod manažéra. Nasledovala takmer 20 ročná synth-popová odmlka. Peter sa venoval profesii orchestrálneho hráča, kompozícii populárnej hudby, aranžovaniu a po rokoch sa vracia k žánru, ktorý ako sám hovorí je mu najbližší. „Prichádzam si splniť svoje sny. Zažiť aké je to zahrať si Enjoy the Silence, alebo zopár vlastných songov. Nikto z kapely si nepotrebuje niečo dokazovať, nemáme očakávania, nejdeme atakovať rebríčky hitparád. Ideme si to užiť a keď sa niekto chce pridať, bude vítaní. Sound Ministers bude o vnútornej radosti z hudby a prianí, aby sme niečo z tých pocitov dokázali odovzdať aj ostatným,“ vyznal sa spevák kapely Peter Zeman.

Sound Ministers pripravuje koncertný program pre hudobné kluby, ale aj koncertné pódiá. Fanúšikovia sa môžu tešiť na koncert obsahujúci vlastnú tvorbu, ale tiež tucet najznámejších songov Depeche Mode. Okrem angličtiny zaznie aj čeština. „Verím že sa dohodneme s manažmentom kapely Oceán a budeme môcť odohrať pár skladieb tejto legendárnej kapely. Chceme tak vzdať hold človeku, ktorého osobne považujem za ikonu českolovenského synth-popu – Petra Muka.“

Kapela okrem prevzatých skladieb odprezentuje aj vlastnú tvorbu. „Budeme anglický a český. Mám rovnakú úctu a rešpekt k Českej republike ako k rodnému Slovensku. Táto krajina dala mne a ďalším dvom členom kapely hudobné vzdelanie a žáner, ktorý robíme, znie dobre práve v týchto dvoch jazykoch. Srdcom som Čechoslovák,“ dodal líder kapely Peter Zeman.

Kapela je obsadená výlučne profesionálnymi hudobníkmi s bohatými skúsenosťami. Rasťo Balog, Laco Varga a Peter Zeman považujú spoluprácu na tomto projekte za logické vyústenie ich viac ako 20-ročného priateľstva, partiu vhodne doplnil klávesák Michal Šmidovič.

Sound Ministers finišuje s dokončením videoklipu, ale prioritou týchto dní je príprava premiérového koncertu. Definitívny dátum nie je stanovený, ale jeho uvedenie sa ráta na dni. „Dámy a Páni Depešáci“ – prídete si na svoje.

Comments are closed.

Koncerty

  • 10. februára 2012 Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Club - 20:00
  • 23. novembra 2012 Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Club - 20:00
  • 26. decembra 2012 Prešov, Dangerous party
  • 25. apríla 2014 Nové Mesto nad Váhom, Blue Note Club - 20:00

Články